Kurz: Pránájáma - umění dechu

Pránájáma je starověká jógová technika, kde je životní energie kontrolována prostřednictvím dechových cvičení. Pránájáma je dobrá jak pro fyzické a psychické zdraví, tak pro dosažení stavu meditace. Pránájáma nám pomůže naučit se správně dýchat, zklidnit roztěkanou mysl, soustředit se, může podstatně zlepšit výkonnost při sportu, posunout naši jógovou praxi na novou úroveň, uvolnit napětí v těle, zlepšit kardio-vaskulární oběh, snížit vysoký krevní tlak, posílit naší nervovou soustavu a imunitní systém, zlepší okysličení tkání v těle, čímž zlepší trávení a celkový metabolismus, je ideální technikou také pro boj s únavou, letargií, stresem, depresí či nespavostí, a v neposlední řadě nám dám pocítit štěstí a klid.

V kurzu se naučíme:

  • Jak správně dýchat
  • Proč a jak praktikovat pránájámu a na co si dát pozor
  • Tradiční pránájámové techniky (anulóma vilóma, nádí šódana, bhramarí, kapálabhátí, šitalí/šitakarí)
  • Jak uzpůsobit pránájámu v případě zdravotních potíží
  • Jak na efektivní domácí praxi pránájámy
  • Kam pránájámu zařadit v kontextu jógy
  • Vyzkoušíme si také mantra džapu, různé kratší meditační praxe, trátaku a jóga nidru

Cíl kurzu: 

Naučit se tradiční pránájámové techniky, pár manter v sanskrtu a jednoduchých meditačních technik. Z toho si pak vytvořit  vlastní domácí praxi. Samozřejmě také se namotivovat k dlouhodobé praxi pránájámy, protože je ve všech ohledech jednoduše super 😊
Pro pokročilé pak prohlubovat stávající praxi.

Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Učím individuálně, tj. každý dělá svoji sestavu podle své momentální kapacity. (Proto zdravotní potíže ani těhotenství nejsou překážkou, ale je potřeba mě informovat předem, abych uzpůsobila praxi na míru.)

 

Obrázek od Krystleyez

Organizační informace

KDY: 25.5. – 22. 6. 2020, každé pondělí od 19.15 do 20.15 hod.
5 lekcí

KDE: Meditační centrum Lotus
Dlouhá 2, Praha 1 (ze Staroměstského náměstí první dům po pravé straně)

CENA: 965 Kč

Záloha:
Prosíme Vás o zaplacení zálohy, která činí 50 % z ceny kurzovného, do 10 dnů od přihlášení do kurzu. Záloha je nevratná. 

Bankovní údaje:

Číslo účtu: 670100-2211202832/6210
Variabilní symbol: 03062020
Zpráva pro příjemce: „jméno_příjmení_název kurzu“ – např. „Jan Novák – Pránájáma“ (bez uvedení této zprávy bude složitější dohledat Vaši platbu)

Doplacení zbývajícího kurzovného:
Zbývající kurzovné je potřeba zaplatit nejpozději týden před začátkem kurzu, a to na Výše uvedený účet s uvedením stejného variabilního symbolu i stejné zprávy pro příjemce.

Záloha je nevratná. Zbývající kurzovné je vratné pouze do 8. dne před začátkem kurzu. V případě neúčasti je možné za sebe poslat náhradníka.

Děkujeme a budeme se na Vás společně těšit na kurzu 🙂

Přihlášování zde: